Туристичко – угостителскиот сектор ќе се спасува со 95 милиони денари


Ќе се спаси ли туристичко – угостителскиот сектор во земјава, погоден од корона кризата и ќе ги задржат ли работните места над 15 илјади вработени? Позитивни ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на туристичко угостителскиот сектор како што беше предвидено за оваа недела, ги доставија сите нивни предлози за начинот на поддршка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На дигитална конференција се одржа шестиот по ред состанок на координативното тело формирано за превенција од последиците на Ковид -19 вирусот.Учесниците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убеден сум дека не само што ќе се врати истиот, туку дека ќе дојде и поубав живот после кризата. Извлековме многу поуки како луѓе пред се. Научивме да го ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека не само што ќе се врати истиот, туку дека ќе дојде и поубав живот после кризата. Верувам дека овие научени лекции уште долго ќе останат во ...
| | веќе видена | слични

Угостителскиот објект „Рустикана“ на сите свои стари и нови муштерии им предлага сега да си купат ваучери, кои ќе можат да се користат со 20% попуст на менито ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групацијата на трговци ја поздрави одлуката на Владата да се отстрани условот со кој беше предвидено основачи и управители вработени да не можат да ги користат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги расчисти дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата за микро и малите претпријатија , ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 445 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Последните инциденти покажуваат дека ако не беа снимени од случен минувач, можеби ќе поминеа незабележано Од смртта на Афроамериканец во Минеаполис, па се до ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичко – угостителскиот сектор ќе се спасува со 95 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: