Германија/Ковид-19: Се зголемува бројот на заразени и на починати

3 копии
7 копии

Во Италија бројот на починати од новиот коронавирус е во пад, но денеска во споредба со вчера, значително е зголемен бројот на новозаразени лица. Во последните ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи и новозаразени со коронавирус во Италија не е зголемен, но не е ниту намален, скоро еден месец откако епидемијата е во таа земја. Уште ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.109.734 лица. Од нив починати се 137.066, а оздравеле 526.786 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се четири нови смртни случаи, тројца мажи и една жена, со што вкупниот број на починати се искачи на 103 лица, (71 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија/Ковид-19: Се зголемува бројот на заразени и на починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: