Словенските власти тврдат дека најлошото поминало


4 копии

Во последните 24 часа во Шпанија починале 367 луѓе од коронавирусот, што е најмалку за еден месец, а вкупниот број на жртви од пандемијата во земјата изнесува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Словенија се потврдени уште седум ново заразени од коронавирусот со што бројот на инфицирани се искачи на 1.373 лица, соопшти денеска тамошната влада. Како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенските власти тврдат дека најлошото поминало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: