Аселборн: Ако падне Шенген, тогаш паѓа и ЕУ

5 копии
3 копии

Европската комисија ги повика земјите членки во средаа да ги продолжат ограничувањата за влез во Европската унија од трети земји за сите помалку важни патувања ...
| | веќе видена | слични

„Комисијата повикува на координиран пристап кон проширувањето на ограничувањата, бидејќи дејствувањето на надворешните граници може да биде ефективно само ...
| | веќе видена | слични

Европската унија треба да ги продолжи ограничувањата за патувања до средината на мај, соопшти денеска Европската комисија. Овие вонредни мерки имаат за цел да ...
| | веќе видена | слични

Европската унија мора брзо да одговори на потребите на своите граѓани и да активира „невидени“ ресурси за спречување на пандемијата со Ковид-19 што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Во своето видео обраќање на социјалните мрежи, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски го критикуваше однесувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...
сите 326 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аселборн: Ако падне Шенген, тогаш паѓа и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: