ЕУ мора да покаже дека реагира на пандемијата што е закана за демократијата

Европската унија мора брзо да одговори на потребите на своите граѓани и да активира „невидени“ ресурси за спречување на пандемијата со Ковид-19 што ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај финансиската помош од САД, која верувам дека досега изнесува околу 1,2 милиони долари, и американски компании нудат помош на Северна Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Водеден нов систем за дозвола на извозЗемјите од Западен Балкан ќе бидат иземени од дозвола за увоз на медицинска опрема од ЕУ кој е воведен на 15 март.- ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Засега успешно го менаџираме текот на епидемијата. Со линеарен раст на новопотврдени позитивни пациенти на Ковид-19, успеваме да го амортизираме здравствениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, на денешната прес-конференција во Брисел информираше дека Самитот ЕУ-Западен Балкан кој требаше да се одржи во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче и министерот за надворешни работи Никола Димитров денес присуствуваа на видео конференција со амбасадорите на земјите ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека САД ќе продолжат да обезбедуваат финансиска помош и асистенција за нашите пријатели, изјави специјалниот претставник на Стејт департмент за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, рече дека по пандемијата на коронавирусот, секаде ...
| | веќе видена | слични

.-Планираме во наредните недели да го одржиме самитот во форма на видео-конференција, по консултации со хрватското претседателство, за да и дадеме поттик на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 196 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Манчестер Сити со убедливи 4-0 го победи Ливерпул кој го одигра првиот меч откако ја завери титулата во Премиерлигата. Англија Натпреварот почна со шпалир кој ...
сите 217 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 248 | | | веќе видена

Во моментов во Битола има четири активни кластери, ни одговорија од министерството здравство околу состојбата во Битола со коронавирсуот. Како што вчера ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ мора да покаже дека реагира на пандемијата што е закана за демократијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: