Според Институтот за јавно здравје во Македонија 63 здравствени работници имаат Ковид-19


Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии

Вкупно 854 случаи на заболени со коронавирус се регистрирани во Македонија. Во текот на вчерашниот ден потврдени беа нови 26 случаи во седум градови од кои ...
| | веќе видена | слични

Меѓу новозаразените од корона вирусот има и 4-рица здравствени работници, или вкупно досега 121. Најмногу, односно 40 се од кумановската болница. Медицински ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 13 април 2020 (Inpress) – Според податоците од 9-ти април на Институтот за јавно здравје , регистрирани се 117 случаи на заболување меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 828 случаи, според вчерашните официјални бројки, на коронавирус се регистирани во Македонија. Според место на постојано живеење/ повремен престој, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 113 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според Институтот за јавно здравје во Македонија 63 здравствени работници имаат Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: