Германија издвои над 1 трилион евра за борба против коронавирусот

Германија одвои повеќе од 1 трилион евра за поддршка на својата економија во услови на пандемија од коронавирус. Вкупниот износ на средства распределени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

[photo] Позитивната одлука на Јурогруп треба да биде почетна точка за уште поамбициозни, идни, европски иницијативи со будно око за справување на последиците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот парламент Дејвид Сасоли го поздрави договорот на министрите за финансии за економски одговор на последиците од пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Министрите се согласија за многу помалата сума од 1.500 милијарди, што ја бара Европската централна банка. Главната компонента на договорениот план ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за финансии на ЕУ успеаја доцна синоќа во втор обид да постигнат договор за економските мерки кои ќе ги преземат како одговор на кризата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По денови интензивни преговори, постигнат е договор синоќа за пакет мерки за излез од социоекономската криза предизвикана од пандемијата од Ковид-19 од страна ...
| | веќе видена | слични

По денови интензивни преговори и во вторниот обид постигнат е договор доцна ноќта во четвртокот за пакет мерки за излез од социоекономската криза предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Во четвртокот вечерта министрите за финансии на ЕУ усогласија заедничка компромисна стратегија за борба против економски исход од корона вирусот со кредитни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 824 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 534 | | | веќе видена

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени ...
сите 227 | | | веќе видена

Повардарската епархија, на чело со владиката Агатангел, денеска ги повика православните верници од местата кои се под таа епархија во петок и сабота да одат во ...
сите 158 | | | веќе видена

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 346 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 289 | | | веќе видена

Продолжија и се побројни станауваат протестните акции против полициското самоволие во САД, иако насилството практично запре, а резултат на сето видено се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија издвои над 1 трилион евра за борба против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: