Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на Ковид-19


3 копии

– Ротари Клуб Скопје Камен Мост со оваа донација се приклучуваат на низата општествено одговорни компании кои несебично и солидарно го прифатија нивниот повик ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници од СВР Велес кои се ангажирани во спроведувањето на мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Албанската православна афтокефална црква донираше за припадниците на полицијата во Тирана заштитни средства и дезинфекциски средства,солидаризирајќи се со оние ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синдикатот на РЕК Осломеј донираше заштитни средства во Медицинскиот центар-Кичево. Како што соопшти ЕСМ, донирани се 2.000 ракавици, 1.000 маски, 120 пакувања ...
| | веќе видена | слични

Дарител кој сакал да остане анонимен донесол 150 литри антибактериски гел во седиштето на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) во Охрид, кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Британската Амбасада во Македонија донираше опрема за АРМ за поддршка за нивното справување со ситуацијата со коронавирусот. Британската Амбасада на својот ...
| | веќе видена | слични

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека во целост ги почитуваат и спроведуваат препораките и заклучоците на Владата во справување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: