МВР тврди – ги почитуваме и спроведуваме сите препораки за заштита на полициските службеници

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека во целост ги почитуваат и спроведуваат препораките и заклучоците на Владата во справување со ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот суд Кавадарци денеска се одржа главна расправа, а се донесе и пресуда за сторено кривично дело – разбојништво. Судењето беше реализирано целосно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични

До: Претседателот на Владата на Р.Македонија, Оливер Спасовски Главниот координативен кризен штаб Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници од СВР Велес кои се ангажирани во спроведувањето на мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата “Сите за правично судење” ги повика надлежните служби, вклучувајќи ги судовите, Судскиот совет, Министерството за правда, Управата за извршување на ...
| | веќе видена | слични

Од Коалицијата “Сите за правично судење” изразуваат загриженост поради случајот на починат притвореник кој бил инфициран со КОВИД-19 . Од оваа невладина ги ...
| | веќе видена | слични

Во Општината Шуто Оризари има околу 2.000 семејства што се под зголемен социјален ризик поради неможноста да ги извршуваат своите работни дејности, а на дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Шуто Оризари и Кризниот штаб апелираат до граѓанските организации во иднина да не ја известуваат јавноста за заболени по улици, како што е случајот со ...
| | веќе видена | слични

По најновите случувања во општината Шуто Оризари, односно откако беше дијагностицирано лице позитивно на Ковид-19, три семејства со повеќе членови се ставени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 557 | | | веќе видена

Најголемиот број заразени со корона вирусот се и од Штип, а повторната трансмисија на вирусот започна од конфекциските фабрики. Сепак, градоначалникот на Штип ...
сите 513 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 186 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР тврди – ги почитуваме и спроведуваме сите препораки за заштита на полициските службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: