Спасовски: Можни се нови рестриктивни мерки


Лицата кои починаа на инфективна клиника од коронавирусот имале тешка форма на болеста на и биле на возраст од 79, 58, 63 и 67 години. На Инфективната клиника ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство денес информираше дека во Градската општа болница „8-ми Септември“ e хоспитализиран 31 пациент. Од нив, на респираторна машина се шест ...
| | веќе видена | слични

„Ова се моите колеги од првата борбена линија со Ковид-19. Чувајте се, грижете се за себе и почитувајте ги протоколите – тие се гаранција за вашата безбедност ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани пациенти. По градови: ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа 4 пациенти; пациентка од Скопје (79г), пациент од ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Слободен печат Проф. Др. Дејан Докиќ говори за непредвидливоста на корона вирусот, како и за сличностите и разликите меѓу него и обичниот ...
| | веќе видена | слични

Четири пациенти починаа на Инфективната клиника како последица на вирусот Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Станува збор за пациентка од Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 504 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 271 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Можни се нови рестриктивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: