Известување за променa на работното време на експозитурите на ТТК Банка од 6.4.2020 година

2 копии

ТТК Банка АД Скопје ги информира своите почитувани клиенти дека во согласност со засилените мерки за заштита од ширење на корона вирусот (COVID- 19) во ...
| | веќе видена | слични

Владата вети дека ќе обезбеди превоз за здравствените работници кои за време на полицискиот час мораат да одат на работа. Но, постапија селективно, па голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
3 копии

Министерството за здравство информира дека за вработените во јавно-здравствените установи во градот Скопје кои треба да бидат на своите работни места за време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти за промена на работното време на своите експозитури. Владата на РСМ на предлог на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи-Струмица упатува апел до сите граѓани на подрачјето строго да ја почитуваат одлуката на Владата за забрана на движењето, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петнаесет пациенти ја загубија битката со коронавирусот во последното деноноќие. Во државата има над 3.500 заболени и речиси 6.500 луѓе во изолација. Болниците ...
сите 662 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 290 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 71 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена

Охрид, 2. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охрид ја надмина Струга, а е на петто место во Македонија по бројот на активни случаи со коронавирус. Според статистиката ...
сите 197 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и носител во Четвртата изборна единица Зоран Заев денеска апелираше граѓаните да купуваат домашни производи особено сега бидејќи на таков ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Известување за променa на работното време на експозитурите на ТТК Банка од 6.4.2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: