Додека Јувентус драстично ги намали платите, Роналдо остварил неверојатна заработка!


Јувентус во согласност со фудбалерите најави дека платите ќе бидат значително намалени во наредните три месеци, сето тоа како последица на огромната глобална ...
| | веќе видена | слични

Во овој период луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин поради пандемијата на коронавирусот. Во ова одлично ...
| | веќе видена | слични

Ернан Креспо во интеврјуто кое го направи за „Скај Италија“ нагласи дека ниту еден играч не може да се споредува со „Феноменот“ Роналдо во неговиот најдобри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реномираниот Transfermarkt креираше нови цени на глобаниот фудбалски пазар и направи вистински хаос. Нивниот изговор е дека драстичниот пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Во само еден месец пандемијата на коронавирусот го запре спортот. Запрени се речиси сите светски лиги, поради што и најбогатите клубови трпат милионски ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот прави сериозни штети во фудбалската индустрија, па економистите во фудбалот веќе пресметаа дека фудбалската берза и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 367 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 426 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 532 | | | веќе видена

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите ...
сите 108 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 145 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека Јувентус драстично ги намали платите, Роналдо остварил неверојатна заработка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: