Проектот „мој ДДВ“ продолжува, можно е да им се даде опција на граѓаните да ги донираат парите ако сакаат, кажа министерката Ангеловска


Министерката за финансии Нина Ангеловска кажа дека граѓаните ќе си ги добијат парите од фискалните сметки што ги скенирале во рамки на проектот „Мој ДДВ“, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека борбата со пандемијата е борба за секој човечки живот, таа е непроценлива и ...
| | веќе видена | слични

„Дали Зоран Заев и СДСМ намерно ја втурнаа македонската економија и граѓани во апокалиптично сценарио водејќи се исклучително од личните и партиските интереси ...
| | веќе видена | слични

 Во политиката пак, морате да бидете подготвен на критика, понекогаш аргументирана и прецизна, но понекогаш дифузна и тенденциозна. Осуден однапред што можеби ...
| | веќе видена | слични

Борбата со пандемијата е борба за секој човечки живот, таа е непроценлива и бесконечна, исто како што е Македонија бесконечност, објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ги искоментира катастрофалните економски политики на власта. Тој прашува Зоран Заев и СДСМ намерно ја втурнаа македонската ...
| | веќе видена | слични

Тони Јаревски на од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со ветувањата на СДСМ. -Излези, гласај, смени го името и ќе имате бесплатни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа вонредна состојба и оваа епидемија не е политика, не е политички натпревар, не е анкети, не е избори и не е партиски интерес. Оваа епидемија е загрозување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 549 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја усвои тригодишната стратегија за структурни реформи – Програма на економски реформи (ПЕР) 2021-2023. Овој стратешки документ е исклучително важен ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот „мој ДДВ“ продолжува, можно е да им се даде опција на граѓаните да ги донираат парите ако сакаат, кажа министерката Ангеловска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: