Општина Чаир обезбеди 15 илјади заштитни маски и средства за дезинфекција

Обезбедени се 15.000 заштитни маски и средства за дезинфекција, наменети за институциите и за граѓаните, соопштија денеска од Општина Чаир. Од Општината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фондот за иновации и технолошки развој го поништи годишниот тендер за набавка на пијалаци и прехранбени производи. Од ФИТР соопштија дека овие буџетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во борбата со коронавирусот секој се вклучува колку знае и може, а не останаа неми ни навивачите на Вардар. Популарните Комити, најавија дека ќе донираат 700 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Службите на Општина Чаир доделија заштитни маски и средства за дезинфекција за 15 приватни амбуланти на територијата на оваа општина. – Грижата за сигурноста ...
| | веќе видена | слични

Турска компанија направи автомат за заштитни маски за лице и средства за дезинфекција на јавните места. Автоматот е идеален за употреба на преполните јавни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот завзема се поголем замав во Шпанија. По Италија, Шпанија е земја со најголем број на заразени и починати во Европа. Во борба против Коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 605 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
сите 165 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Чаир обезбеди 15 илјади заштитни маски и средства за дезинфекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: