Доколку граѓаните го поддржат СДСМ на изборите, за 4 години ќе бидат отворени 80 посто од поглавјата со ЕУ, тврди Заев

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, во денешното гостување Дневникот на Националниот телевизиски сервис изјави дека граѓаните треба да бидат среќни поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Бранко Героски во својата најнова колумна на порталот „Плусинфо“ го опсервира тврдењето на лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев во „Само ...
| | веќе видена | слични

Апелриам до сите да донираат, да најдат начин да помогнат, и да бидат солидарни, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Јас сум претседател на СДСМ и сакам да бидам пример за солидарност рече Заев, и им се заблагодари на сите членови на партијата, што се одзваа и даваат свој ...
| | веќе видена | слични

Осврнувајќи се висината на економската поддршка што Владата ја обезбедува за работниците и за стопанството, особено споредбено со земјите од регионот, ...
| | веќе видена | слични

За справување со кризата постои глобална анализа, по која се води и нашата држава. Светот со оваа криза се справува на два начина, едниот го нарекуваат чекан, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку граѓаните го поддржат СДСМ на изборите, за 4 години ќе бидат отворени 80 посто од поглавјата со ЕУ, тврди Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: