Героски: Заев гори од желба со Филипче да ги препознаат како нашите Фред Астер и Џинџер Роџерс


Новинарот Бранко Героски во својата најнова колумна на порталот „Плусинфо“ го опсервира тврдењето на лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев во „Само ...
| | веќе видена | слични

“Се надевам дека со Зоран Заев и со Христијан Мицкоски, како и со нашиот колега новинар кој е позитивен и е на лекување, се ќе биде во ред. Но, од оваа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Македонија и актуелен лидер на СДСМ, Зоран Заев вечерва беше гостин на Канал 5 ТВ во емисијата „Само Интервју“. Осврнувајќи се висината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После денешните бројки, мислам дека на сите ви е јасно дека конечно треба да престане овој „танц“, ова „танго на смртта“ со епидемијата од коронавирусот и ...
| | веќе видена | слични

„Ние засега, споредено со други земји успешно „танцуваме” затоа што кај нас Р факторот е се уште низок, ако се зголеми нагло ќе мора да ги стегнеме мерките. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук, ја дообјаснува денеска стратегијата „чекан“ и „танц“ за справување со коронавирусот. Тој вели дека оваа стратегија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, постираше на својот фејсбук профил објаснување за поимот „чекан и танц“, откако на социјалните мрежи масовно се рашири видео од ...
| | веќе видена | слични

ЧЕКАН И ТАНЦ Стратегијата на „чекан“ и „танц“ во справување со коронавирусот e базирана на долгорочен пллан за сузбивање на вирусот преку комбинирани мерки и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 187 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Героски: Заев гори од желба со Филипче да ги препознаат како нашите Фред Астер и Џинџер Роџерс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: