Корона епидемија и загаден воздух-двојна причина за загриженост за здравјето на граѓаните


Мерните станици во ноќните часови покажуваат високо присуство на штетните ПМ 10 честички, дури 100 микрограми на метар квадратен, па повторно, се отвора ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија коронавирусот се шири, бројот на заразени расте, а воздухот е загаден, што негативно ќе се одрази на имунитетот. Минатата недела Загреб беше ...
| | веќе видена | слични

Од воведувањето на ограничувањата на движење поради коронавирусот, во урбаните подрачја ширум Европа е намалена загаденоста на воздухот, откриваат најновите ...
| | веќе видена | слични

Снимките од сателитот Sentinel-5 покажуваат дека во периодот од 5. до 25. март во големите градови е забележано намалување на просечното количество на штетен ...
| | веќе видена | слични

Од воведувањето на мерките за заштита поради коронавирусот, намалено е загадувањето на воздухот во урбаните области на Европа, покажуваат неодамнешните слики ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Ниту вонредната состојба, полицискиот час кој го воведе Владата како мерка против ширење на коронавируост кои го замреа движењето во земјата, како и з не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту полицискиот час кој го воведе владата како мерка против ширење на коронавируост не го исчистија воздухот во нашата држава, како тоа што се случи во многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 626 | | | веќе видена

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 291 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 524 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 199 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона епидемија и загаден воздух-двојна причина за загриженост за здравјето на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: