Цените на нафтата и понатаму паѓаат: Блокадата ширум светот поради КОВИД-19 ја намали побарувачката

Цените на нафтата паднаа денес, откако блокадите воведени низ целиот свет за да се спречи ширењето на коронавирусот, ја намали побарувачката за овој енергенс и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјите-учеснички во неформалниот сојуз ОПЕК плус не можат сами да го стабилизираат пазарот на нафта и затоа треба што повеќе држави да учествуваат во тој ...
| | веќе видена | слични

Барел нафта може да падне на 10 долари. Ваквата прогноза се однесува за оваа година. Американската ВТИ нафта поевтини за 30 центи и сега барел нафта од овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата на светските пазари скоро се преполовија во март, што укажува на рекорден месечен пад на нивните цени во историјата.Брент нафтата започна во ...
| | веќе видена | слични

Нафтата од видот брент на почетокот на месецов се тргуваше по цени од над 50 долари за барел, но светските текови и енормното производство ја преполовија оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Републиканскиот сенатор Кевин Крамер го повика претседателот Доналд Трамп да воведе ембарго за увозот на нафта од Русија, Саудиска Арабија и други членки на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата и понатаму паѓаат: Блокадата ширум светот поради КОВИД-19 ја намали побарувачката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: