Совети за дезинфекција на возилата


Веројатно сте забележале дека локалните продавници имаат известувања да носите ракавици и маска додека пазарите, да не фаќате предмети па да ги враќате назад ...
| | веќе видена | слични

Ако мислевте дека чувањето на лебот во фрижидер го продолжува рокот на траење, експертите не се согласуваат со тоа. Имено, чувањето на лебот во фрижидер ...
| | веќе видена | слични

Повеќе француски регионални политичари ги обвинија САД дека со натплаќање им ги одземаат порачаните заштитни маски во Кина. Францускиот регион Гранд Ест на ...
| | веќе видена | слични

Ванг Хаинг, фармацевт во болницата во Медицинскиот универзитет во Пекинг, изјави дека носењето маски и миењето на раце не е доволна заштита од коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица пациенти позитивни на Ковид-19 се лекуваат на штипското Инфективно одделение, по двајца од Штип и Кочани, а од завчера на Клиниката за инфективни ...
сите 876 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 293 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 151 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена

Лицата кои се вратија од странство, од вчера почнаа да го напуштаат хотел „Монтенегро“ кај Велес, откако две седмици беа во државен карантин. Досега ниту кај ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совети за дезинфекција на возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: