Погледнете што прават лекарите за да се заштитат од Ковид 19


Маските за лице и медицинските ракавици станаа неопходен додаток секој пат кога ќе излезете од домот. Меѓутоа, експертите предупредуваат дека тие можат да ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра објаснува дека ракавиците треба да се користат еднократно и со нив ништо друго да не се допира.Моли, која е медицинска сестра во болница во ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот општ совет во светот е да држиме дистанца од другите од минимум два метри… Коронавирусот се шири и преку капките, што значи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Живееме во време на пандемија на COVID-19 и од сите нас се очекува одговорно однесување со цел да се заштити сопственото, но и колективното здравје. Прва и ...
| | веќе видена | слични

Новиот коронавирус е респираторно заболување и најчесто се пренесува преку капки, но откако се појави, се дискутираше за тоа колку може да се задржи на ...
| | веќе видена | слични

 Бев во супермаркет утринава и забележав колку многу луѓе неправилно ги користат ракавиците, па затоа сега ќе ви објаснам што точно се случува кога неправилно ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа дека коронавирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до која не може да дојде вирусот. ...
| | веќе видена | слични

 Дали и вие сметате дека ако ставите ракавици пред пазарењето сте заштитени? Една медицинска сестра зошто не е така. Медицинска сестра Моли од Мичиген сними ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 292 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете што прават лекарите за да се заштитат од Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: