Полесно повредени тројца припадници на Армијата

5 копии

Табла со државното име поставена на објектот од Агенцијата за храна и ветеринарство вчера била оштетена на граничниот премин Деве Баир. Случајот бил пријавен ...
| | веќе видена | слични

Вработен во фабрика во Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи, информира МВР. -Изминатата ноќ во 23:30 часот во Полициска ...
| | веќе видена | слични

Триесетгодишник од Тетово, вработен во тетовскиот затвор, во утринските часови на 26 март во близина на оваа установа, покрај своето возило „фолксваген бора“, ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 10 часот во полиција е пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица, пред надвозникот за селото Јаргулица, се случила сообраќајна незгода ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Во МВР досега се регистрирани вкупно 12 случаи на заболени од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Според информациите на Алсат, од министерството има 45 лица во ...
сите 201 | | | веќе видена

Во случајот со 78-годишниот старец, кој на 31 март се јавил во Инфективното одделение при ЈЗУ Општа болница Велес лекарите постапиле во согласност со ...
сите 155 | | | веќе видена

Изминатото деноноќие во Куманово шест лица го прекршиле полицискиот час. Тројца се приведени.Како што соопшти МВР, од 7 часот вчера до 7 часот утрово на ...
сите 242 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 225 | | | веќе видена

Владата спроведува мерки од 200 милиони евра за зачувување на секое работно место, а ВМРО-ДПМНЕ сака да земе пари од граѓаните, велат утрово од владејачкиот ...
сите 437 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полесно повредени тројца припадници на Армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: