Бомба „кашикара“ поставена до автомобил на вработен во тетовскиот затвор

Триесетгодишник од Тетово, вработен во тетовскиот затвор, во утринските часови на 26 март во близина на оваа установа, покрај своето возило „фолксваген бора“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 359 | | | веќе видена

Од самиот почеток на кризата, Владата носи сеопфатни мерки во консултација со сите засегнати страни, како и со меѓународните финансиски институции, со цел ...
сите 273 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 63 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски вечерва призна што му бил проблемот - составот на Парламентот! Со тоа тој призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки. Мицкоски ...
сите 187 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
сите 101 | | | веќе видена

По реакциите на јавноста Џордан Хендерсон како капитен денеска одржа состанок со сите играчи на Ливерпул и излегоа со заеднички став за Суперлигата. Англија ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бомба „кашикара“ поставена до автомобил на вработен во тетовскиот затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: