Филипче ја објави историјата на болеста на починатата кумановка


Министерот за здравство Венко Филипче на фејсбук ја објави историјата на болеста на починатата жена од Куманово. Податоци ги добив од болницата во Куманово и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
| | веќе видена | слични

Не можеше да дише, се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели за Телма , Али Теља, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на 66-годишната стружанка почината од корона откако не била примена ...
| | веќе видена | слични

Славица Малеска, директорка на Охридската болница за А1.Он вели дека не гледа никаква вина кај себе за смртта на 66.годишната стружанка која, и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За овој срам што го доживеав, ќе зборувам гласно се’ додека дишам, денот кога ја дадов заклетката дека ќе лечам без оглед на се’ за мене е светост-но не и за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорката на Охридската болница утре ќе биде разрешена поради случајот со 66-годишната жена од Струга, која почина од коронавирус, информира денеска на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 29. март 2020 (Inpress) – Две лица на возраст од 91 и 31 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од Коронавирусот, објави на денешната прес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитетите, откако 18 вработени во оваа ...
сите 515 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за јавно ...
сите 222 | | | веќе видена

Тензична атмосфера пред банките, редици и колони на граѓани кои чекаат и по два часа за да стигнат на ред до шалтер. Ваква беше глетката претпладнево во ...
сите 215 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Не се регистрирани собирања на граѓани на ...
сите 524 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 133 | | | веќе видена

Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата ...
сите 385 | | | веќе видена

„Од појавата на првиот позитивен случај на Kovid19, на 27.03. па се до денес во Битола се регистрирани вкупно 6 случаи, од кои првите 3 припаѓаат на еден ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче ја објави историјата на болеста на починатата кумановка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: