Арсовски: Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното


 Вчера видовме блед и дезориентиран политичар со истрошени тези и немање концепт и програма, човек кој е на крајот на својата политичка кариера и човек кој се ...
| | веќе видена | слични

 Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги оцени како брутална лага и манипулација изјавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека материјалите објавени на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Ние нашата обврска ја завршивме и ги предадовме сите материјали од прислушуваните разговори во СЈО, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев, запрашан за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на СДС, Зоран Заев, ги отфрли обвинувањата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милишоски, дека тој стои зад објавувањето на неколку прислушувани ...
| | веќе видена | слични

По објавување на аудио-снимките во кои се слуша како пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски се распрашувал кај експретседателот на Врховниот суд, Јово ...
| | веќе видена | слични

Новите „бомби“ со пратеникот Антонио Милошоски го изнервираа и новинарот Миленко Неделковски. Тој на социјалната мрежа Фејсбук го искара Милошоски. Реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Институциите да ги истражат бомбите за пратеникот Антонио Милошоски и да преземат соодветни мерки бара техничкиот премиер Оливер Спасовски. Синоќа беа објавени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето до министерот за здравство, Венко Филипче, дали ќе се размислува за да се тргне обврската за носење на маски на отворено, особено кај ...
сите 687 | | | веќе видена

Да имавме заеднички став за „27 април“ ќе излезевме со заедничка прес-конференција или заедничко соопштение. Моите ставови за „27 април“ воопшто не зависеа од ...
сите 337 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 96 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во јавното обвинителство поднесе кривична пријава за случајот со набавката на специјализираното возило со противпожарна скала. Опозицијата ...
сите 221 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 139 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: