Физички нападнат контролор на Градски паркинг

Утрово во околу 05:00 часот во шума помеѓу скопските села Паничари и Буковиќ, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 48-годишниот Ф.Т. од ...
| | веќе видена | слични

Кривична пријава и притвор од 30 дена за пензионерот од Прилеп кој ја обљубил својата снаа во семејна куќа во прилепско село. -Одделението за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште двајца скопјани вчера биле каснати од кучиња скитници.Искасани граѓани станаа секојдневна слика во главниот град во државава, а никој не реагира да го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 648 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 599 | | | веќе видена

Нашата држава 30 земја членка на најмоќниот, најзначајниот военобезбедносен сојуз на светот - НАТО алијансата. Граѓаните на Македонија денес се еднакви и рамо ...
сите 304 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 266 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат контролор на Градски паркинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: