Возач на автобус истепал тинејџер

Како на филм, со украдено возило двајца мигранти од Алжир сакале да ја одбегнат полициската контрола и направиле вистинска бркотница низ скопските улици. ...
| | веќе видена | слични

Вистинска бркотница по скопските улици се случувала рано изутринава, кога двајца Алжирци со украдено возило бегале од полицијата, по што едниот скокнал во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во петокот рано утрото околу 3,40 часот на булеварот „Јане Сандански” во Скопје, автомобил „рено клио”, со велешки регистарски ознаки, не застанал на даден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 12 март 2020 во 10.50 часот било пријавено дека на ул.„Поп Аврамија“ во Прилеп, товарно возило „пежо боксер“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 732 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 226 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 134 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 131 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 122 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возач на автобус истепал тинејџер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: