Кривична пријава против прилепчанец за силување


Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“, пренесува порталот Фокус . „Во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“. Од компанијата обвинуваа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против И.Д.(25) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до скопскиот Основен кривичен суд поднесе обвиненија против три лица кои извршиле кражби во одделни кривично ...
| | веќе видена | слични

Против скопјанец на возраст од 48 години поднесено е обвинение за сторени кривични дела кражба и тешка кражба.Како што информираат од обвинителството, на 18 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 756 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 286 | | | веќе видена

Повардарската епархија, на чело со владиката Агатангел, денеска ги повика православните верници од местата кои се под таа епархија во петок и сабота да одат во ...
сите 213 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучил официјалниот патолог на округот Хенепин, откако била извршена конечната обдукција врз телото на ...
сите 329 | | | веќе видена

Куманово денеска и наредниот период ќе остане без контролата од Државниот пазарен инспекторат. Ова денеска го потврди Стојко Пауновски, директорот на ДПИ, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против прилепчанец за силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: