Возач на автобус нападнал 15-годишник

Како на филм, со украдено возило двајца мигранти од Алжир сакале да ја одбегнат полициската контрола и направиле вистинска бркотница низ скопските улици. ...
| | веќе видена | слични

Вистинска бркотница по скопските улици се случувала рано изутринава, кога двајца Алжирци со украдено возило бегале од полицијата, по што едниот скокнал во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во петокот рано утрото околу 3,40 часот на булеварот „Јане Сандански” во Скопје, автомобил „рено клио”, со велешки регистарски ознаки, не застанал на даден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 12 март 2020 во 10.50 часот било пријавено дека на ул.„Поп Аврамија“ во Прилеп, товарно возило „пежо боксер“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 670 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 471 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 420 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 72 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 764 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возач на автобус нападнал 15-годишник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: