Две лица нападнати од кучиња скитници во Скопје

Како на филм, со украдено возило двајца мигранти од Алжир сакале да ја одбегнат полициската контрола и направиле вистинска бркотница низ скопските улици. ...
| | веќе видена | слични

Вистинска бркотница по скопските улици се случувала рано изутринава, кога двајца Алжирци со украдено возило бегале од полицијата, по што едниот скокнал во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во петокот рано утрото околу 3,40 часот на булеварот „Јане Сандански” во Скопје, автомобил „рено клио”, со велешки регистарски ознаки, не застанал на даден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 12 март 2020 во 10.50 часот било пријавено дека на ул.„Поп Аврамија“ во Прилеп, товарно возило „пежо боксер“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 826 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 316 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 186 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 45 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 87 | | | веќе видена

Иако после 19.00 часот пазарните инспектори треба да бидат придружувани од полицајци, тие на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, каде што го затекнале ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица нападнати од кучиња скитници во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: