Рускоска тврди дека парите од „Рекет“ завршиле кај Боки 13 и во 1ТВ


Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во судница денеска имаше кавга меѓу обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и обвинителката Вилма Русковска. Тие си разменија недолични зборови. ...
| | веќе видена | слични

Како и на претходните судења, така и на денешното не изостана вербална комуникација меѓу Бојан Јовановски, Боки 13 и обвинителката Вилма Русковска. Овој пат по ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше докторот од Аџибадем Систина кој на Боки 13 му извршил две операции, една за намалување на телесната тежина а другата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 236 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 600 | | | веќе видена

Нашата држава 30 земја членка на најмоќниот, најзначајниот военобезбедносен сојуз на светот - НАТО алијансата. Граѓаните на Македонија денес се еднакви и рамо ...
сите 305 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 192 | | | веќе видена

Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо, ова денеска преку Фејсбук статус го потенцираа од Комисијата за локална самоуправа на ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускоска тврди дека парите од „Рекет“ завршиле кај Боки 13 и во 1ТВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: