Млад гостиварец (18) возел без возачка - тешка сообраќајка во Гостивар


Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
| | веќе видена | слични

Две девојки се повредени синоќа во скопската населба Ѓорче Петров, откако во нив удрил џип додека тие чекале на автобуска постројка. Според очевидци на ...
| | веќе видена | слични

Две девојчиња со тешки повреди со возило на брза помош биле префлени во бoлница откако џип yдpил во нив додека чекале автобус на автобуската постојка, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП. ...
| | веќе видена | слични

Во несреќата се повредени три лица, едно од „аудито" и две од „пежото", кои се пренесени во Клинички центар „Мајка Тереза". На местото на несреќата извршен е ...
| | веќе видена | слични

Двете повредени малолетни девојчиња во кои синоќа удри џип додека чекаа на автобуска постојка во Ѓорче Петров, се пуштени на домашно лекување. Освен набиеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад гостиварец (18) возел без возачка - тешка сообраќајка во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: