Заев не е повикан за сведок во „РЕКЕТ“


2 копии

По десетина неприфатетни жалби да излезе од притвор, Бојан Јовановски сега гарантира и со имот вреден околу 150 илјади евра дека нема да побегне. Нуди куќата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку 143.000 евра гаранција во имот, медицинска документација за чир на желудник како и докази дека Бојан Јовановски-Боки 13 кога бил притворен бил на ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски во обраќањето пред Апелацискиот суд се осврна на пуштањето во домашен притвор на Зоран Милевски Кичеец кој подоцна го призна делото. -Зоран е ...
| | веќе видена | слични

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев не е повикан за сведок во „РЕКЕТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: