Шахпаска: Секојдневните потреби на граѓаните беа во фокусот на СДСМ во изминатиот период


Платите пораснаа, стандардот на граѓаните се подобри, казните се намалија, а условите за водење на бизнис се олеснети. СДСМ со образложение што направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во текот на изминатата година за прв пат во историјата повеќе од половина од светската популација, односно околу 4,1 милијарди луѓе, во последните 12 месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на дело покажа дека знае како да работи и знае како да обезбеди подобар животен стандард за граѓаните. За само 2.5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, со своите креативни, развојни и реални политики за само 2.5 години обезбеди рекорден пад на невработеноста на 17,1 ...
| | веќе видена | слични

За само 2.5 години обезбеден е рекорден пад на невработеноста на 17,1 насто, а истовремено невработеноста на младите падна за 13 проценти на 35,3 насто, ...
| | веќе видена | слични

 Мерките ја стабилизираа економијата и обезбедија раст кој овозможи унапредување на животниот стандард на граѓаните и овозможи отворање на 60.000 нови работни ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска смета дека покачувањето на минималната плата ги дало очекуваните резултати, односно дека го ...
| | веќе видена | слични

Ново зголемување на минималната плата нема да има се додека не се види дали економијата ќе може да издржи уште еден раст, тврди вицепремеирката Царовска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

-Корупцијата секако дека е нотирана и во последниот извештај на ЕК со соодветни низа на препораки, меѓутоа поставувањето токму на вицепремиер кој што има ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Секојдневните потреби на граѓаните беа во фокусот на СДСМ во изминатиот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: