Патниците од крузерот „Вестердам“ се симнаа во Камбоџа


Во барака во кичевското село Извор две недели во карантин ќе поминат двајцата инженери од Кина кои работат на автопатот Кичево- Охрид. Иако по пристигнувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двете лица од Кина, кои се работно ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“, а кои вчера пристигнаа во Македонија, немаат симптоми на коронавирусот - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црногорски државјанин, член на екипажот на крузерот „Diamond princess“, е заразен со коронавирус, покажале тестовите. Тој денеска нема да може да биде пренесен ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери од Кина кои се меѓу работно ангажираните лица од кинеската компанија „Синохидро“ за градежните работи на автопатот Кичево – Охрид, пристигнаа ...
| | веќе видена | слични

Еден од патниците кој во Израел пристигна од крузерот „Дајмонд принцес“ има коронавирус, соопштија денес израелските власти. Ова е прв случај на вирусот во ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“ на автопатот Кичево- Охрид пристигнаа во земјава. Немаат симптоми на коронавирусот, но сепак ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 359 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 130 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 333 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патниците од крузерот „Вестердам“ се симнаа во Камбоџа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: