Патниците од крузерот „Вестердам“ се симнаа во Камбоџа


Во барака во кичевското село Извор две недели во карантин ќе поминат двајцата инженери од Кина кои работат на автопатот Кичево- Охрид. Иако по пристигнувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двете лица од Кина, кои се работно ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“, а кои вчера пристигнаа во Македонија, немаат симптоми на коронавирусот - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црногорски државјанин, член на екипажот на крузерот „Diamond princess“, е заразен со коронавирус, покажале тестовите. Тој денеска нема да може да биде пренесен ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери од Кина кои се меѓу работно ангажираните лица од кинеската компанија „Синохидро“ за градежните работи на автопатот Кичево – Охрид, пристигнаа ...
| | веќе видена | слични

Еден од патниците кој во Израел пристигна од крузерот „Дајмонд принцес“ има коронавирус, соопштија денес израелските власти. Ова е прв случај на вирусот во ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“ на автопатот Кичево- Охрид пристигнаа во земјава. Немаат симптоми на коронавирусот, но сепак ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Само во Аеродром имало за едно деноноќие 49 нови зболени од Ковид 19. Со најновиот огромен број на заразени оваа општина и натаму цврсто го држи неславниот ...
сите 412 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 154 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 474 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека не ги консултирала за анти-ковид мерките. Тој е на ставот дека не може власта да бара поддршка ...
сите 152 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патниците од крузерот „Вестердам“ се симнаа во Камбоџа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: