Државата ни се празни, САД не опоменува, Заев при очи слеп, при уши глув


Фрапантни се бројките во Македонија за иселувањето на младите. Па така ако се навратиме само две години, односно во 2018 година, истражувањето кое го направи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција објави пакет мерки за граѓаните и бизнисот. Тој пред јавноста се обврза за повисоки ...
| | веќе видена | слични

Амбициозна и сериозна програма која може да се оствари и не изгледа како желботека. Ова се дел од коментарите на економските експерти во однос на Програмата на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на изборите, денеска промовираше сет од мерки со кои, како што рече, Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се ...
| | веќе видена | слични

Претседателиот на ВРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција рече дека изминативе две години работел и најголемиот дел од неговото време го посветил на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција презентираше дел од Програмата на партијата за следните предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски денеска како програма на ВМРО-ДПМНЕ ако направи влада најави повисоки плати и пензии, пониски даноци и 4 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За овој срам што го доживеав, ќе зборувам гласно се’ додека дишам, денот кога ја дадов заклетката дека ќе лечам без оглед на се’ за мене е светост-но не и за ...
сите 242 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 339 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 443 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 366 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата ни се празни, САД не опоменува, Заев при очи слеп, при уши глув

Од:
До кого (е-маил):
Порака: