Цените на нафтата во пад


Цените на нафтата на светскиот пазар се во пад поради загриженоста дека ширењето на новиот корона вирус од Кина би можел да доведе до намалување на ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави синоќа прогласија вонредна состојба поради новиот коронавирус, кој се прошири од Кина во 23 земји. Објавувајќи ја одлуката, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вовел привремена забрана за влез на странски државјани во земјата кои неодамна ја посетиле Кина, додека Американците кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД најавија неколку итни мерки за спречување на ширење на новиот коронавирус, вклучително и забрана за влез на странци кои престојувале во Кина во изминатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата денес се во пад поради загриженоста од влијанието на коронавирусот врз економијата. Во Лондон, цената на суровата нафта “брент” од Северното ...
| | веќе видена | слични

Цените на акциите на азиските берзи паднаа нагло во четвртокот, при што азискиот индекс МСЦИ паѓа шести ден по ред, како одраз на стравот на инвеститорите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции, изјави пратеникот на СДСМ, Хари ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата во пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: