Хари и Меган и официјално без кралски должности и титула


Со оглед на тоа што нивната кралица Елизабета Втора им го даде нејзиниот благослов, принцот Хари и неговата сакана Меган може да започнат со сериозни планови ...
| | веќе видена | слични

Откако Меган и Хари одлучиле да бидат финансиски независни, со денови се зборуваше за нивната изненадувачка одлука. Иако кралицата Елизабета ја прифати ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми пишуваа дека принцот Хари претрпел нервен слом околу божикните празници, но семејството не излезе да ја потврди или демантира оваа ...
| | веќе видена | слични

Инстаграм профилот насловен „Сасекс Ројал“ го победи профилот насловен „Кенсингон Ројал“ на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, откако Меган и Хари ѝ кажале ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, изјави дека неговата ќерка и нејзиниот сопруг, принцот Хари, ја повредиле кралицата Елизабета Втора, кога одеднаш решиле ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми сè уште се занимаваат со темата „мегзит“, иако веќе некое време Меган и Хари се во Канада, далеку од кралското семејство, заедно со синот ...
| | веќе видена | слични

 Во октомври 2015-та Меган Маркл даде кратко интервју за HELLO! магазинот во Канада, каде меѓу другите прашања, ѝ беше дадено да одбере помеѓу принцот Вилијам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Промената на договорните услови за кредитите на засегнатите граѓани и фирми ќе може да се врши побрзо и поедноставно Донесена е Уредбата со која се утврдува ...
сите 270 | | | веќе видена

За неколку денови се очекува првичната помош од ЕУ за справување со коронавирусот. Станува збор за 70 милиони евра што ќе се активираат во различни фази за ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари и Меган и официјално без кралски должности и титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: