Северна Македонија направи неверојатен скок, можно е во март да се направи нешто, вели Меркел за датумот за преговори со ЕУ


Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на парламентите од земјите од Западен Балкан во вторник ќе имаат средба со претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли во Брисел и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со Шарл Мишел, претседател на Европскиот Совет. На средбата се разговараше за процесот на реформи, потребата ...
| | веќе видена | слични

По средбата со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, Заев на својот фејсбук профил напиша: Мотивирани сме да продолжиме со европскиот курс со цел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев е уверен дека сите заедно можеме да го задржиме вистинскиот курс на реформи како неопходност за влез на Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, денеска, пред завршувањето на посетата на Скопје имаше средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на којашто се разговарало за ...
| | веќе видена | слични

Новата методологија и реформската агенда на земјава беа во фокусот на разговорите на Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел со државно-политичкиот врв на ...
| | веќе видена | слични

Искуството на Црна Гора и Србија во преговорите со ЕУ кажува дека тие може да траат со децении. Од тој аспект, предлогот на Франција за практични преговори, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 237 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија направи неверојатен скок, можно е во март да се направи нешто, вели Меркел за датумот за преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: