Судски предмети паѓаат како круши, Судскиот совет мува не го лази

Македонското судство, наместо да ги урива барикадите на непрофесионално работење да се ослободи од баукот на судења во неразумен рок, во последниве два дена, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатот на Тони Трајковски, Јовица Страшевски, денеска поднел кривична пријава до претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, пишува Република.Кривичната ...
| | веќе видена | слични

Судењето за уривањето на „Космос“, објект во сопственост на бизнисменот Фијат Цаноски никако да почне – и денеска по трет пат беше одложено, откако се смени ...
| | веќе видена | слични

Судијата Владимир Туфегџиќ пред околу еден месец даде предлог при промена на составот на судечкиот совет, започнатата кривична постапка непречено да продолжи, ...
| | веќе видена | слични

Судиите се избрани согласно АКМИС системот, а датумот за првото рочиште дополнително ќе биде утврден.  Судијата Трпков, до неодамна судеше во одделението за ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Елма Синановиќ поднесе кривична пријава против поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ Саша Поповиќ, а овој случај не е ни близу до ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Елма Синановиќ поднесе кривична пријава против поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ Саша Поповиќ, а случајот само што почнува. Поточно, на ...
| | веќе видена | слични

Антонио МИЛОШОСКИ РСС треба да поведе постапка за нестручно работење на судијата Ставрев Деновиве случајот ТНТ освен по својата содржина, стана актуелен и по ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Антонио Милошоски преку својот Фејсбук профил побара да се поведе постапка против судијата Ставрев заради нестручно работење. За повторување на постапката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
сите 211 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судски предмети паѓаат како круши, Судскиот совет мува не го лази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: