Докторката на Трајковски го оправда отсуството, повторениот процес продолжува во февруари


Здравствената состојба на Тони Трајковски не дозволува тој да следи судење. Невропсихијатарот Викторија Вујовиќ денеска во судница образложи зошто обвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Денес на рочиштето за предметот „Насилство во Центар“ свој исказ дадоа 4 обвинети меѓу кои и Миле Јанакиески и Даниела Рангелова. Четворица обвинети со факти и ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот кривичен суд продолжи судењето за најстариот предмет на СЈО, Насилство во општина Центар. На денешното рочиште исказ дадоа четворица обвинети, ...
| | веќе видена | слични

Боледување на обвинет, одбрана или обвинител, како и не навремено известување за спроведување на обвинети од притвор, потоа адвокати кои си земале одмор во тек ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Денеска, се одржа рочиште на раздвоената постапка во случајот „Шпион“ против обвинетиот Зоран Божиновски, на која обинителството и одбраната изнесоа завршни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторката на Трајковски го оправда отсуството, повторениот процес продолжува во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: