Заев: Од Венецијанската комисија не бараме одложување на мислењето за Законот за јазиците


Владата никогаш не барала одложување на објавувањето на мислењето на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, изјави денеска премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„На тоа ќе работи мешовита работна група од повеќе министерства, а постои и можност дадена од самата Венецијанска комисија за доразјаснувања на одредени ...
| | веќе видена | слични

Државата имаше универзитетски професор за член на Венецијанска Комисија - време е за министер, вели премиерот Заев за тв 24. За него не е спорно тоа што ...
| | веќе видена | слични

Јас никогаш не би ставил јаже на вратот на мојата држава дека законот за употреба на јазиците треба да се имплементира за половина година. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не е искрена во случајот со номинацијата на министерката за правда Рената Дескоска. Правните експерти за Курир потврдија дека владата сурово калкулира ...
| | веќе видена | слични

Откако дел од медиумите објавија дека Владата ја номинирала актуелната министерка за правда, Рената Дескоска да ја замени професорката Тања Каракамишева во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наспроти тврдењата на министерката Рената Дескоска дека нема никаков конфликт на интереси што таа е номинирана за член на Венецијанската комисија, место на кое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката и министерка за правда, Рената Дескоска е номинирана да биде член на Венецијанската комисија, каде досега државата ја претставуваше професорката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера попладне expres.mk објави дека владата ја номинирала министерката за правда Рената Десковска за нов член на Венецијанската комисија таа јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Од Венецијанската комисија не бараме одложување на мислењето за Законот за јазиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: