Заев: За да имаме рамноправна држава, мораме да го примениме моделот на една изборна единица


За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Власта не попушта- јавна дискусија за Изборниот законик ќе има посочија пратениците. На собранискиот спикер, по вчерашниот обид да ги разубеди, му одговорија ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски, претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната средба со новинарите соопшти дека в среда на седница ...
| | веќе видена | слични

Има време за јавна дебата, но се нема воља кај дел од поголемите партии за Измените во Изборниот законик, му одговорија денеска пратениците кои ги иницираа ...
| | веќе видена | слични

„Иницијтивата за една изборна единица“ контра изјавата на собранискиот спикер Талат Џафери дека во Деловниокт за работа на Собранието нема правна основа во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за политички систем, Александар Кирацовски и покрај укажувањето од собранискиот спикер Талат Џафери дека Деловникот не дозволува ...
| | веќе видена | слични

Се уште има време и простор за јавна дебата за измените на Изборниот законик, посочија подносителите на овие измени одговарајќи му на собранискиот спикер Талат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случајност или (не)солена шега околу доделувањето на грантовите од Агенцијата за европски образовни програми и мобилност. Денеска се појави видео на кое се ...
сите 355 | | | веќе видена

Откако бројките на новозаразени се повеќе растат и секојдневно уриваат нови рекорди, кај граѓаните се поставува прашањето, можни ли се нови карантини или ...
сите 267 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 137 | | | веќе видена

Огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ, кои преку медиумите неколку денови ги замајуваат граѓаните, дали треба Лидија Димова да си даде ...
сите 631 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 73 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 61 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 228 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: За да имаме рамноправна држава, мораме да го примениме моделот на една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: