Дали ќе има шест или една изборна единица ќе се расправа в среда


Избори на 12 април ќе има а Законот за одбрана не е услов за тие да се одложат информираше денеска кординаторот на СДСМ Јован Митревски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Додека не се распишаат изборите се уште постои можноста да се одложат, но по стапувањето на техничката влада нема повеќе отстапки и одложувања. Собранискиот ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25 декември 2019 (МИА) – Доколку измените на Изборниот законик што предвидуваат една изборна единица и отворени листи добијат поддршка од 65 пратеници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред една година 88 пратеници ставија потпис за Иницијативата на кандидатските листи 50 отсто да бидат жени. Но истата сега останува смо парче хартија – посочи ...
| | веќе видена | слични

Без присуство на владејачката ДУИ и најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, но и без претставници на Беса и Алијансата се одржа општа расправа за измените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 274 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 192 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 148 | | | веќе видена

Денес Вардар го очекува важен натпревар против Порто на гостински терен (16:00). Сите проблеми во Вардар доведоа до тоа овој натпревар да има огромна важност ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе има шест или една изборна единица ќе се расправа в среда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: