И покрај одлуката на Џафери, СДСМ најавува дебата во Собранието за една изборна единица


Власта не попушта- јавна дискусија за Изборниот законик ќе има посочија пратениците. На собранискиот спикер, по вчерашниот обид да ги разубеди, му одговорија ...
| | веќе видена | слични

Избори на 12 април ќе има а Законот за одбрана не е услов за тие да се одложат информираше денеска кординаторот на СДСМ Јован Митревски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Додека не се распишаат изборите се уште постои можноста да се одложат, но по стапувањето на техничката влада нема повеќе отстапки и одложувања. Собранискиот ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25 декември 2019 (МИА) – Доколку измените на Изборниот законик што предвидуваат една изборна единица и отворени листи добијат поддршка од 65 пратеници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред една година 88 пратеници ставија потпис за Иницијативата на кандидатските листи 50 отсто да бидат жени. Но истата сега останува смо парче хартија – посочи ...
| | веќе видена | слични

Без присуство на владејачката ДУИ и најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, но и без претставници на Беса и Алијансата се одржа општа расправа за измените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 242 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 191 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 207 | | | веќе видена

Коалициите меѓу политичките партии од македонскиот и албанскиот блок и понатаму остануваат неизвесни. За лидерот на ВМРО ДПМНЕ се уште е рано да се зборува со ...
сите 149 | | | веќе видена

Освен тоа дека нема траги на нисилна смрт, нема други информации од што починал четириесет и пет годишниот скопјанец, кој бил пронајден во соба во хотел во ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај одлуката на Џафери, СДСМ најавува дебата во Собранието за една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: