Се пошумува ридот кај главниот канал за испорака на вода за Битола и РЕК


Вработените од јавното претпријатие „Стрежево“ од Битола денеска засадија 2.000 багремови садници на ридот кај главниот канал од каде се врши испорака на вода ...
| | веќе видена | слични

Здружението за доброволно младинско ангажирање „Волонтери – Пелистер“ Битола денеска го одбележа Светскиот ден на волонтерството со придонес во акцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ и РЕК Битола денес ја започнаа овогодинешната есенска акција за засадување на нови 50.000 багремови садници во околината на комбинатот. Почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ и РЕК Битола денеска ја започнаа овогодинешната есенска акција за пошумување, во рамките на која ќе бидат засадени нови 50.000 багремови садници. “Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ пред одржувањето на предвремените парламентарни избори, политичката битка со СДСМ ја води на начин добро познат на владејачката партија. ...
сите 159 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се пошумува ридот кај главниот канал за испорака на вода за Битола и РЕК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: