Почна акцијата за зададување нови 50.000 багремови садници кај РЕК Битола


АД ЕСМ и РЕК Битола денеска ја започнаа овогодинешната есенска акција за пошумување, во рамките на која ќе бидат засадени нови 50.000 багремови садници. “Во ...
| | веќе видена | слични

Стотина средношколци се приклучија кон акцијата на создавање зелен појас околу Рударско-енергетскиот комбинат „Битола“. Тие засадија повеќе илјади багремови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

АД ЕСМ и РЕК Битола денес ја започнаа овогодинешната есенска акција за засадување на нови 50.000 багремови садници во околината на комбинатот. Почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ издвои 10 милиони евра од акумулираната добивка, процедурата е завршена со одлуки на Управниот и Надзорниот одбор на компанијата, а подготвена е и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна акцијата за зададување нови 50.000 багремови садници кај РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: