Премиерот Заев се обрати на свечената академија по повод Денот на албанската азбука


Премиерот  Зоран Заев вечерва се обрати на свечената академија по повод 22-ри ноември - Денот на албанската азбука.  Во продолжение во целост ви го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Дипломатскиот статус и настапите на секој странски претставник подразбираат активности согласно нормите на Виенската конвенција за дипломатски односи од 1963 ...
| | веќе видена | слични

По добиената информација за видео настапот на израелскиот амбасадор во Македонија, Дан Ориан на комеморативната манифестацијата по повод 81-годишнина од ...
| | веќе видена | слични

Во својство на претседател на Собранието на Република Македонија и од име на колегите пратеници и да ја искористам приликата да го честитам најзначајниот ден ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денот на азбуката се смета за еден од клучните настани во историјата на албанскиот народ, ден кога албанското писмо преку унифицирање и стандардизирање на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на 19 и почетокот на 20 век, на Балканот исполнет со големи политички турбуленции, албанските преродбеници ја ставија над сите приоритети: ...
| | веќе видена | слични

Да ги почитуваме, чуваме и негуваме разликите на секоја заедница, и да имаме комуникација, разбирање, толеранција и заедништво, рече премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се ...
сите 347 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев се обрати на свечената академија по повод Денот на албанската азбука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: