Министерски форум ЕУ – Западен Балкан: Продолжуваме да градиме високостандардизирани безбедносни и правни системи


„Во текот на министерскиот Форум имавме извонредна можност не само да ги реафирмираме нашите заеднички досегашни усилби за соработка и солидарност, туку и да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузниот министер за внатрешни работи, градежништво и татковина Хорст Зеехофер и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера во Берлин потпишаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговиот германски колега Хорст Зехофер, денеска во Берлин потпишаа билатерален меѓувладин Договор за ...
| | веќе видена | слични

Со тој договор се поставуваат фундаменталните принципи за натамошно продлабочување на меѓусебната соработка во сите сфери од безбедноста. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Берлин, Сојузна Република Германија, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заедно со неговиот домаќин, германскиот сојузен министер за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 401 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерски форум ЕУ – Западен Балкан: Продолжуваме да градиме високостандардизирани безбедносни и правни системи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: