Бизнисмени и Владата разговараа за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии


2 копии

Преку партнерски дијалог се креира амбиент за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии, соопшти денеска Стопанската комора на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на Република Македонија се претстави на македонско-италијански бизнис форум кој се одржа во Катанија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турската медитеранска извозна асоциција – производители и трговци со прехранбени производи, вклучувајќи риба и други аквакултури, денеска ќе ја посети ...
| | веќе видена | слични

Нема сомнение дека во малите отворени економии, како што е нашата, клучни фактори за поттикнување на економскиот раст се зголемениот извоз и приливот на ...
| | веќе видена | слични

На 27 ноември 2019 година, во Тирана, Република Албанија се одржа завршниот состанок во рамки на Проектот: „Зголемување на извозниот потенцијал на малите и ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Турција имаат односи на највисоко почитичко ниво, и затоа турско-македонската стопанска комора се труди и економскиот развој да биде на највисоко ...
| | веќе видена | слични

Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија во декември минатата година ја објави публикацијата „Бела книга 2018“ во којашто се ...
| | веќе видена | слични

Работна средба на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство со премиерот Заев и економскиот тим на Владата на РСМ Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 204 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмени и Владата разговараа за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: